دسته‌بندی نشده

شناخت علمی مرغ

مرغ

مرغ (2)

مرغ (3)

مرغ داریم تا مرغ


دامپروری موضوعی نیست که معمولا در اکثر مدارس تدریس می شود. در واقع، در بیشتر مزارع این چیزی نیست که از نظر یادگیری “دامداری” مورد بحث قرار گیرد. شما فقط با دانستن آن در مزرعه بزرگ می شوید. به همین دلیل است که بسیاری از مردم وقتی شروع به صحبت در مورد هر نوع حیوان مزرعه می کنند گیج می شوند و اصطلاحات مختلف استفاده شده برای یک حیوان را درک نمی کنند. در مقاله زیر خواهید دید که اصطلاحات متعددی برای توصیف جوجه ها وجود دارد که همگی به نوعی به معنای مرغ هستند یا به آنها اشاره می کنند.

جوجه ها جوجه هستند


جوجه ها جوجه هستند و مردم مردم یا به قول معروف. به عبارت ساده، مرغ اصطلاحی است که به همه جوجه ها، صرف نظر از نژاد و سایر اصطلاحات مربوط به مرغ اشاره دارد. شما نمی توانید به کل جوجه ها به عنوان اردک یا بوقلمون اشاره کنید زیرا جوجه ها مرغ هستند. با این حال، بسیاری از اصطلاحات دیگر برای توصیف جوجه هایی که در قفس خود دارید استفاده می شود. یادگیری این اصطلاحات به شما کمک می‌کند تا بتوانید وقتی در مورد جوجه‌های خود با افراد دیگر صحبت می‌کنید و توضیح می‌دهید که «مرغ در مقابل جوجه‌ها» هیچ «در مقابل» ندارد، همه چیز را صاف نگه دارید. مرغ ها جوجه هستند چه فرقی بین مرغ و مرغ وجود دارد

مرغ ها جوجه هستند.

آنها پرندگان ماده در قفسه ای هستند که تخم می گذارند و مسئول جوجه های جوان در نسل خود هستند. آنها روی لانه ای از تخم ها می نشینند تا آنها را گرم کرده و از تخم بیرون بیاورند. هیچ راه دیگری برای تشخیص مرغ از مرغ وجود ندارد زیرا مرغ ها مرغ هستند. مانند قرار دادن نموداری در مقابل خود است که “مرغ” اصطلاح بسیار کلی و جهانی برای این حیوانات است که در بالای نمودار قرار گرفته اند. یکی از شاخه هایی که از برچسب بالای جوجه ها پایین می آید “مرغ” است. مراحلی در زندگی یک مرغ وجود دارد، اما همیشه نام خاصی به آنها متصل نیست. به عنوان مثال، “لایه تخم مرغ” مرغی است که فقط برای تخم گذاری تخم های غیر بارور برای مصرف انسان استفاده می شود. مرغی که بزرگتر است و برای جوجه‌هایش مادر خوبی است، «مرغ مادر پیر» است، اما برخی از مرغ‌ها پس از بیرون آمدن تخم‌هایشان اصلاً از مراقبت از جوجه‌ها خودداری می‌کنند. برخی از مرغ ها برای جوجه هایی که توسط مادرشان طرد شده اند به عنوان مادر رضاعی عمل می کنند و آن جوجه ها را به عنوان جوجه های خود بزرگ می کنند. می توانید ببینید که چگونه برخی از این مرغ های مختلف و مراحل زندگی آنها ممکن است نام مستعار داشته باشند، اما هیچ نام رسمی یا علمی ضمیمه نشده است. هیچکدام از اینها را نباید با “مرغ زاده” اشتباه گرفت، که بیشتر یک اختلال روانی در مرغ ها است تا مرحله واقعی زندگی.

جوجه ها هم جوجه هستند
جوجه ها فرزندان جوان جوجه ها هستند. آن‌ها توپ‌های کرکی کوچک و بامزه‌ای هستند که دور یک قفس به دنبال مادرشان می‌چرخند و به دنبال غذا می‌گردند. جوجه ها 21 روز پس از اینکه مادر آنها را گذاشت و روی تخم ها نشستند تا آنها را گرم نگه دارد، از تخم ها بیرون می آیند. همچنین اگر تخم ها را به مدت سه هفته در انکوباتور قرار دهید، از تخم بیرون می آیند. هر تخمی که بعد از آن بیرون نیامده باید دور بیندازید زیرا یا بارور نیستند یا جوجه های داخل آن مرده اند. (در هر صورت، زیر حرارت به مدت سه هفته، این تخم مرغ ها بسیار گندیده و کاملاً کثیف می شوند!)

پولت ها هم جوجه هستند

گفته می شود پولت از کلمه فرانسوی مرغ گرفته شده است که همان پولت است. در زبان فرانسه، Poo-lay را می‌گویید، با “t” ساکت است. با این حال، شما به راحتی می توانید ببینید که چگونه کلمه فرانسوی را می توان در انگلیسی به عنوان “pull-it” خواند. از این رو، “پولت” نامی است که به مرحله دیگری از زندگی مرغ داده شده است. پولت ها نوجوانان جوجه ها هستند. واقعاً هیچ راه دیگری برای توصیف این مرحله گروهی و ناخوشایند از جوجه تا بزرگسال وجود ندارد. فرقی نمی کند پولت مرغ شود یا خروس. تا زمانی که یک جوجه بالغ شود یک پولت است و پس از آن مرغ در مقابل مرغ نیز وجود ندارد. یک پولت ماده یک جوجه دختر نوجوان است، نقطه. به همین ترتیب، پولت پسر یک جوجه پسر نوجوان است تا زمانی که به بلوغ کامل برسد. برای اینکه بدانید جوجه حدود دو هفته بعد از جوجه ریزی تبدیل به پولت می شود. این زمانی است که اولین پرها ظاهر می شوند و پرهای جوجه ناپدید می شوند. مرغ در مقابل مرغ فقط زمانی مناسب است که می‌بینید مرغ مادر شروع به بیرون آوردن پولت‌های جوان از لانه می‌کند و از خودش دور می‌شود. مرغ می داند که جوجه هایش حالا در حال تبدیل شدن به پولت هستند. او کمتر از یک یا دو هفته قبل می خواهد با آنها کار کند. پولت ها در شش هفتگی بالغ می شوند که حداقل می گویند رشد بسیار سریعی دارد. در این مرحله از رشد است که مشخص می شود کدام یک از پولت های شما قرار است مرغ و کدام یک خروس باشند. اگر چیز خاصی می‌خواهید، راهنمای کاملی برای جوجه‌های جنسی داریم.

خروس ها هم جوجه هستند
در حال حاضر، احتمالاً شروع به دیدن یک الگو کرده اید. مرغ در مقابل مرغ چنین چیزی نیست زیرا مرغ یک مرغ است. خروس هم مرغ است. خروس ها جوجه های نر کاملاً رشد یافته ای هستند که می توانند با مرغ ها جفت شوند و تخم ها را بارور کنند تا جوجه ها در قفس وجود داشته باشند و متعاقباً جوجه های بیشتری به مرغ ها و خروس های بیشتری تبدیل شوند. اصطلاحات چرخه زندگی جوجه ها هرگز تفاوتی بین مرغ در مقابل مرغ یا خروس در مقابل جوجه نشان نمی دهد زیرا همه آنها مرغ هستند. نام دیگر خروس خروس است. به همین دلیل است که جوجه های نر را گاهی خروس می نامند زیرا شکل کوتاه شده خروس است. هر سه نام به یک معنا هستند. خروس نر که قادر به پرورش و تولید مثل با مرغ است. برعکس، کاپون یک خروس عقیم شده است. اخته کردن خروس ها کار ساده ای نیست! شما می توانید آنها را از طریق تزریق شیمیایی اخته کنید تا هورمون هایی که آنها را خروس می کنند از بین ببرید یا برخی از سیستم تولید مثل خروس ها را برای اخته کردن فیزیکی آنها بردارید. این به عنوان قتل شناخته می شود. به طرز عجیبی می توان گفت که خروس اخته تقریباً یک مرغ است، اما هرگز مرغ در برابر مرغ نیست زیرا کاپون هنوز یک مرغ است!

سایر موقعیت های مرغ در مقابل مرغ

هنگامی که سایر مرغ‌های مزرعه را بررسی می‌کنید، مرغ در مقابل مرغ تنها زمانی امکان‌پذیر است که در مورد انواع دیگری از مرغ‌های انباری که برای غذا پرورش می‌یابند صحبت می‌کنید که پرندگان ماده معروف به مرغ یا سایر پرندگان ماده هستند که اصلاً مرغ نیستند. مثلا بلدرچین مرغ نیست ولی ماده ها مرغ هستند. بوقلمون ها اصلاً مرغ یا جوجه نیستند و بنابراین سناریوی مرغ در مقابل مرغ در اینجا نیز وجود ندارد. اردک ها نام های خاص خود را برای اردک های مادر نیز دارند. مرغ نخودی مرغ است، اما مرغ نیست. آنها ماده های دنیای طاووس هستند. در حالی که سایر پرندگان ممکن است اصطلاحات مشابهی داشته باشند، به خاطر داشته باشید که مرغ های دنیای مرغ همیشه مرغ هستند. وقتی یک مرغ هنوز از نظر فنی یک مرغ است اما دیگر تخمگذار نیست در نهایت باید گفت که قدرت تخم گذاری هر مرغی در نهایت به پایان می رسد. مرغ هنوز از نظر فنی یک مرغ است زیرا اصطلاحی برای مرغی که تخم نمی گذارد وجود ندارد. با این حال، مرغ هنوز یک مرغ است، و بنابراین ممکن است به عنوان یک مرغ به منظور متمایز کردن او از مرغ های دیگر در لانه که تخم می گذارند، نامیده شود.

اصطلاحات مرغ و خرید مرغ


درک تمام اصطلاحات فوق در زمان و اگر تصمیم به خرید و پرورش جوجه در حیاط خلوت خود دارید مهم است. توانایی درک چرخه زندگی مرغ منجر به تصمیم گیری در مورد همه جوجه های موجود در قفس شما می شود، از جوان ترین جوجه گرفته تا بسیار مسن ترین مرغ یا خروس. اگر این حیوانات را برای غذا پرورش می دهید، تشخیص سن و مراحل جوجه ها از اهمیت بیشتری برخوردار است تا بدانید چه زمانی آنها را برای غذا ذبح کنید و چه زمانی آنها را برای تخم مرغ و جوجه های بیشتر پرورش دهید. وقتی آماده خرید جوجه هستید، می‌توانید تشخیص دهید که چه چیزی می‌خرید، از اصطلاحات صحیح استفاده کنید و جوجه‌های مناسب را برای پر کردن قفس خود بخواهید. عرضه‌کننده جوجه‌ها یا کشاورز فروش پولت یا جوجه‌های کاملاً رشد یافته تحت تأثیر دانش مرغ شما قرار خواهند گرفت. از قبل تصمیم بگیرید که چه تعداد از هر مرحله زندگی و جنسیت مرغ را می خواهید پرورش دهید تا دقیقا همان چیزی را که می خواهید بخرید.

خلاصه

جوجه ها جوجه هستند. مراحل مختلف زندگی جوجه ها نام های دارند. «مرغ در مقابل مرغ» وجود ندارد زیرا همه مرغ ها جوجه ها درست مانند جوجه ها، پولت ها، خروس ها و کاپون ها هستند. ممکن است شرایط خاصی وجود داشته باشد که مرغ یک مرغ نیست، یا می تواند مرغ یک مرغ را در مقابل برای توصیف یک مرغ قدیمی و غیرتخم استفاده می شود، اما این نمونه ها بسیار اندک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *